Mutumutu

Nezávazně spočítat pojištění
Mobile menu

Bolesti zad a životní pojištění. Víte, jak si doslova krýt záda?

Čtení na 3 min
bolesti zad, životní pojištění

Bolesti zad a životní pojištění. Víte, jak si doslova krýt záda?

Někdy bývá nazývána epidemií 21. století. Bolesti zad patří k nejrozšířenějším civilizačním nemocem a můžou vás postihnout kdykoli, nezáleží na věku. A protože v Mutumutu chceme pojišťovat to, co vás skutečně trápí, pojistíme i vaše problémy s bolavými zády.

Až 80 % Čechů trápí bolesti zad

Zažili jste někdy ústřel, housera nebo ischias? Zatímco za housera může skrytá blokáda v meziobratlových kloubech, ischias vám způsobí vyhřeznutá ploténka. Podle přednostky pracovního lékařství Fakultní nemocnice v Plzni Vendulky Machartové trpí opakovanými bolestmi zad až 80 % dospělých Čechů. Mnoho z nich dokonce bývá na několik týdnů či měsíců vyřazeno z pracovního procesu. A to už je důvod si vybrat dobré životní pojištění, které právě i bolesti zad kryje.

Kryje vám životní pojištění záda?

Jak kde. Příčiny bolesti zad se těžko dokazují a samotný proces jejich prokazování je při likvidaci u pojistných událostí velmi zdlouhavý. I proto patří bolavá záda v mnoha pojištěních do výluk. My na to jdeme jinak. Je to problém, který lidi běžně trápí, a naše pojištění je pro lidi. Takže když se u nás pojistíte coby zdraví klienti a pak vás chytnou záda, můžete být v klidu. U nás peníze dostanete.

Co vlastně za bolesti zad může?

Spouštěčem problémů se zády bývá nejčastěji prostydnutí, namáhavá aktivita, špatné držení těla, nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání a v neposlední řadě i stres. Modelový příklad: Osmatřicetiletý Pavel pracuje od svých osmnácti coby grafik, do práce jezdí autem, v práci sedí někdy i víc než osm hodin. Nejspíš má tedy ochablé svalstvo, které nedostatečně podpírá páteř a ta pak dělá problémy.

… a co pro svá záda můžete udělat?

Pokud jste na tom podobně jako Pavel, dbejte hlavně na dvě věci: dobře seďte a dostatečně se hýbejte. Pro začátek stačí procházky, ke kterým můžete postupně přidat vhodnou sportovní aktivitu. Snažte se sportovat vyváženě, nedělejte jen jednostranné aktivity. Nepřepalte to, všeho s mírou. Taky odpočívejte. Věřte, že den nebo dva po náročném tréninku jsou k nezaplacení, vaše svaly se tak mohou ideálně zregenerovat. Buďte na sebe jednoduše hodní.

Bolest zad vám může velmi znepříjemnit život. V případě dlouhotrvajících obtíží se proto neváhejte objednat ke svému praktickému lékaři, který vás doporučí k některému ze specialistů.


Mutumutu vrací peníze za to, že žijete zdravě. Celkem můžete dostat zpátky až 30 % zaplaceného pojistného. Každé tři měsíce vám vrátíme 20 % podle toho, kolik toho nachodíte, naběháte, najezdíte na kole nebo jinak nasportujete. Dalších 5 % vám dáme každý rok za pravidelné návštěvy lékaře a zbylých 5 %, když nebudete kouřit.