Do 30. 11. 2024 k pojištění 3000 Kč na sportovní vybavení
Stačí si pojištění sjednat a dárek je váš.
Co pro to udělat?
- Sjednejte pojištění Mutumutu v minimální hodnotě 500 Kč
1.
- Sjednejte ho do 30. 11. 2024
2.
- Zaplaťte první pojistné nejpozději do 30 dní od sjednání
3.
Můžete nakoupit na jednom z vybraných eshopů: Decathlon, Top4Running, Sportisimo nebo Dupeto. Platí pro všechny produkty v nabídce.
Na rovinu říkáme, že pokud pojištění během 12 měsíců zrušíte, budeme chtít celou hodnotu poukazu nebo jeho část doplatit. Díky za pochopení. Tady jsou kompletní podmínky akce.
Vysvětlení těch nejzapeklitějších pojišťováckých pojmů...
Běžné pojistné
Částka, kterou platíte za jedno pojistné období. Může to být měsíc, čtvrtletí, půlrok nebo rok. Vaše běžné pojistné je vždy napsané v pojistné smlouvě, kterou jste si na začátku sjednali.
Čekací doba
Ochranná lhůta pro pojišťovnu na začátku pojištění. Pokud v čekací době vznikne pojistná událost, pojišťovna za ni nic nevyplatí. Čekací dobu najdete v každých pojistných podmínkách a její délka se u jednotlivých rizik může výrazně lišit.
Číslo pojistné smlouvy
Identifikační číslo pro konkrétní pojistnou smlouvu, která uvádí základní informace o vašem sjednaném pojištění. Číslo pojistné smlouvy je dobré mít při ruce například při platbách nebo když nahlašujete pojistnou událost.
Denní odškodné
Tenhle termín se používá v úrazovém pojištění. Denní odškodné je částka, kterou vám pojišťovna vyplatí za každý den hospitalizace nebo léčení úrazu. Obyčejně je dostanete až potom, co léčení nebo pobyt v nemocnici skončí.
Dožití
Když si pojistíte dožití, znamená to, že vám pojišťovna vyplatí stanovenou částku, pokud se dožijete určitého věku. Ten si smluvíte na začátku a bude uveden v pojistné smlouvě. Pokud byste se ho nedožili, plnění nikdo nedostane.
Indexace pojištění
Indexace pojištění znamená, že se každý rok navýší pojistné, které platíte, ale také pojistné částky. Je to kvůli inflaci – protože milion korun nebude mít za deset let stejnou hodnotu jako dnes. Díky indexaci tedy budete lépe připraveni na pojistnou událost.
Insurtech
Spojení dvou anglických slov: insurance a technology. Insurtech je relativně nový obor, který využívá technologie a inovace k tomu, aby lidem zpřístupnil pojištění. Insurtechové firmy svým klientům ulehčují výběr krytí i řešení pojistných událostí. Obejdou se bez poradců a často i bez poboček. Díky tomu dokážou výrazně snížit cenu pojištění.
Invalidita
Nepříznivá změna zdravotního stavu, kvůli které se sníží i vaše schopnost pracovat a vydělávat. Pokles o 35 % znamená invaliditu 1. stupně, pokles o 50 % až 70 % invaliditu 2. stupně a při poklesu o víc než 70 % mluvíme o invaliditě 3. stupně.
Jednorázové pojistné
Pojistné ve formě jedné platby. Jednorázové pojistné jednoduše zaplatíte hned na začátku a bude platit po celou dobu pojištění. Používá se například u cestovního pojištění
Neživotní pojištění
Jak název napovídá, patří sem všechna pojištění, která nespadají do toho životního. Neživotní pojištění zahrnuje úrazové a cestovní pojistění, pojištění ztráty zaměstnání, pojištění majetku a vozidla a také pojištění odpovědnosti.
Obmyšlená osoba
Člověk, kterému pojišťovna vyplatí peníze v případě vaší smrti. Obmyšlenou osobu uvedete v pojistné smlouvě, když si pojištění sjednáváte, ale můžete ji kdykoli změnit. Můžete jich také určit více a stanovit, jak se mezi ně pojistné plnění rozdělí. Pokud žádnou obmyšlenou osobu neurčíte, pojišťovna ho vyplatí podle občanského zákoníku.
Odstoupení od pojistné smlouvy
Odstoupit od ní může klient i pojišťovna. Dělá se to jen v případech, kdy jedna strana zjistí, že jí ta druhá při sjednávání poskytla nepravdivé nebo neúplné informace. Na odstoupení od pojistné smlouvy máte dva měsíce ode dne, kdy jste tuhle skutečnost zjistili. Ale existují i jiné způsoby, jak životní pojištění zrušit.
Oprávněná osoba
Ten, kdo dostane peníze (pojistné plnění), pokud se něco stane. Nejčastěji je to přímo pojištěný. U pojištění smrti to bývá jeho partner, partnerka nebo rodina. Oprávněná osoba ale může být i člověk, kterému jste způsobili škodu, hrazenou například z povinného ručení.
Podpojištění
Podpojištěný předmět je pojištěn na nižší částku, než je jeho vlastní hodnota. Takže podpojištění je například situace, kdy jste koupili auto za 250 000 Kč, ale máte ho pojištěné jenom na 200 000 Kč. Často se objevuje také u pojištění nemovitosti nebo domácnosti.
Pojistitel
Úplně jednoduše: pojistitel je pojišťovna. Tedy právnická osoba, která má oprávnění provozovat pojišťovací činnost na území České republiky.
Pojistka
Když uzavřete pojistnou smlouvu, dostanete od pojišťovny písemné potvrzení – pojistku. Obsahuje číslo smlouvy, údaje o pojišťovně i pojištěném a informace o samotném pojištění. Konkrétně dobu jeho trvání, pojistné částky a rizika, výši pojistného.
Pojistná částka
Částka, kterou si sjednáte v pojistné smlouvě a kterou pojišťovna vyplatí v případě, že se něco stane. Ale pozor na to, co přesně je ve vaší smlouvě a pojistných podmínkách uvedeno. Někdy se uvádí maximální pojistná částka za jednu nebo všechny pojistné události. A jindy se tato částka násobí podle toho, jak závažná událost to byla nebo z jakého důvodu k ní došlo.
Pojistná doba
Doba, po kterou trvá vaše pojištění. Informaci o pojistné době, tedy od kdy do kdy jste pojištěni, najdete ve své pojistce nebo pojistné smlouvě.
Pojistná hodnota
Hodnota vašeho pojištěného majetku, například vybavení vašeho bytu u pojištění domácnosti. Pojistná hodnota určuje maximální škodu, která vám může vzniknout například při havárii nebo tornádu.
Pojistná smlouva
Smlouva mezi pojišťovnou a tím, kdo pojištění sjednal. Jsou v ní uvedené základní informace o sjednaném pojištění – například co všechno kryje, jakou částkou a kolik za to budete platit na pojistném. Pojistná smlouva taky uvádí, jak dlouhá je pojistná doba a kdo je oprávněná nebo obmyšlená osoba.
Pojistná událost
Událost, při které vám vzniká právo na pojistné plnění. Musí k ní ale dojít nahodile nebo nepředvídatelně a musíte ji nahlásit. Pojišťovna potom zahájí takzvanou likvidaci pojistné události – posoudí váš nárok na pojistné plnění a stanoví částku, kterou vyplatí.
Pojistné krytí
Souhrn všech pojištění, která máte ve své pojistce, a pojistných částek za tato rizika. Někdy bývá řeč o rozsahu pojistného krytí – ten je tedy dán počtem rizik, která jste si na začátku pojistili.
Pojistné nebezpečí
Příčina vzniku pojistné události. Například pokud jste pojištěni pro případ pracovní neschopnosti, jako pojistné nebezpečí se bude označovat nemoc nebo úraz, kvůli kterým jste na neschopence.
Pojistné plnění
Peníze, které vám nebo vašim blízkým pojišťovna vyplatí po pojistné události. Může to být náhrada vzniklé škody nebo konkrétní částka, kterou jste si na začátku stanovili v pojistné smlouvě.
Pojistné podmínky
Důležitý dokument, který je součástí pojistné smlouvy. Pojistné podmínky stanovují povinnosti pojišťovny i klienta, definují, jak pojištění funguje a za jakých konkrétních podmínek dostanete peníze.
Pojistné riziko
Pojistné riziko vyjadřuje míru pravděpodobnosti, že dojde k pojistné události. Když si například pojistíte přízemní byt v povodňové oblasti, je větší riziko, že ho povodeň vyplaví, než kdyby byl v 5. patře. Takže ho budete mít pojištěný s přirážkou – právě na základě pojistného rizika.
Pojistník
Člověk, který si pojištění sjednal a platí za něj pojistné. Čím se liší od pojištěného? Může a nemusí to být stejná osoba. Když například sjednáte cestovní pojištění pro celou rodinu, jste pojistník i pojištěný. Váš partner nebo děti jsou „jen“ pojištění.
Pojištěný
Ten, kdo má pojištěné zdraví, život, příjem nebo majetek. Když si pojištění sjednáte pro sebe, jste zároveň pojištěný i pojistník. Když ale sjednáte třeba úrazové pojištění pro syna, syn je pojištěný a vy jste pojistník.
Spoluúčast
Částka, kterou se podílíte na vzniklé škodě. Pojišťovna ji odečte z pojistného plnění. Čím vyšší spoluúčast si zvolíte, tím méně platíte na pojistném. A naopak. Spoluúčast se obvykle vyjadřuje v procentech nebo v pevné částce.
Škodní událost
Událost, při které vám vznikla škoda na majetku nebo na zdraví. Poté, co ji oznámíte, pojišťovna zkoumá, jestli je situace pokrytá vaší pojistkou. Pokud ano, ze škodní události se stává pojistná událost.
Trvalé následky úrazu
Trvalé následky úrazu definují, nakolik je vaše tělo po úrazu nenávratně poškozené a nakolik vás toto poškození v životě omezuje. Každá pojišťovna pro trvalé následky úrazu vytváří vlastní tabulky, které stanovují procento poškození pro úrazy každé části těla. Podle toho se určuje plnění.
Výluky z pojištění
Věci nebo situace, na které se pojištění nevztahuje. Pokud nastanou, pojišťovna za ně nebude nic plnit. I kdybyste v pojistných podmínkách nečetli nic jiného, na výluky z pojištění si vždy posviťte. Ať vás nic nepřekvapí.
Zákonný zástupce
Ten, kdo je na základě zákona nebo rozhodnutí soudu oprávněn zastupovat osoby, které například nejsou způsobilé k právním úkonům. Zákonný zástupce je nejčastěji rodič, který zastupuje svoje nezletilé dítě, ale existují i další případy.
Zproštění od placení pojistného
Druh připojištění, který bývá často automaticky započítán do sazby životního pojištění. Zproštění od placení pojistného znamená, že za určitých předem daných podmínek a situací opravdu nebudete muset platit pojistné. Zůstanou vám ale stejná práva i podmínky, jako kdybyste ho platili.
Životní pojištění
Životní pojištění je pojištění, které slouží primárně k tomu, abyste finančně zajistili blízké v případě své smrti. V jeho rámci si ale můžete sjednat další připojištění, abyste zajistili sebe a rodinu pro případ pracovní neschopnosti, doby nezbytného léčení úrazu či nemoci, jejich trvalých následků nebo invalidity. Prostě ve chvílích, kdy si kvůli nemoci či úrazu nemůžete vydělávat na živobytí.