Je moc drahé, pojišťovny mě nechtějí a další mileniálské mýty o životním pojištění
Životnímu pojištění moc nevěří. Myslí si, že si ho nemůžou dovolit. Nebo na něj nemyslí vůbec. Mileniálům přitom „bodne“ úplně stejně jako ostatním.
O tom, jak životní pojištění funguje, toho mileniálové vědí méně než jejich rodiče, prarodiče i o deset let starší kolegové. Zjistila to americká služba BestLifeRates.org, která porovnala asi desítku studií a statistik o tom, jak to s pojištěním mají jednotlivé generace. Mileniálskému klišé se nevyhneme – ukázalo se, že i v téhle oblasti se mohou pochlubit řadou výrazných specifik.
1 Netuší, kolik životní pojištění stojí
V průzkumech se běžně stává, že lidé odhadují mnohem vyšší ceny pojištění, než jaké na trhu skutečně jsou. Mileniálové jsou ovšem v odhadech zdaleka nejhorší. Průměrný respondent z téhle generace tipuje třikrát až čtyřikrát vyšší sumu. Jste na tom podobně? Spočítejte si nezávaznou cenu pojištění na naší online kalkulačce. Možná budete příjemně překvapení.
2 Nemají ani matnou představu, jak to funguje
Celkem 58 % lidí narozených mezi lety 1981 a 1996 uvedlo, že nemají ponětí, jaký druh pojištění by měli zvolit nebo na kolik se pojistit. Tak na to rovnou kašlou. 43 % uvedlo, že o životku zatím neuvažovali, protože jim ho nikdo nenabídl. Mileniálové prý preferují přímočaré informace. Je-li to i váš případ, jste u Mutumutu správně: máme dvoustránkovou smlouvu, všechno je srozumitelné a přehledné. Cenu pojištění zjistíte sami na webu a můžete si jej upravit zcela podle sebe. Když si s něčím přesto nebudete vědět rady, stačí nám napsat nebo zavolat.
3 Často si myslí, že by pojištění ani nedostali
Celých 38 % mileniálů věří, že je pojišťovny „nechtějí“ a že se pro ně vhodné pojištění prostě nenajde. Ve skutečnosti se najde pro každého. V Mutumutu přistupujeme stejně k zaměstnancům i živnostníkům, k mužům i ženám. I když je vám kolem třiceti, pojistíme vás pro případ pracovní neschopnosti, invalidity i úmrtí.
4 Nejradši by všechno vyřešili online
Generace Y hledá online všechno, i finanční poradce a pojišťovací agenty. Víc než polovina mileniálů pak dá na doporučení známých na sociálních sítích. Když už se pojišťují, dělají si rešerše na internetu, ale většinou pak stejně skončí u toho, že věc musí řešit na schůzkách s poradcem. U Mutumutu tahle část odpadá, životko na míru si můžete celé sjednat online.
5 Zdá se jim, že mají ještě dost času
Pojistit se ještě před třicítkou? To mileniály moc neláká. Ve skutečnosti je to pro ně výhodnější: čím dříve se pojistí, tím levněji je to vyjde. Životní pojištění je obecně výhodnější pro lidi, kteří jsou zdraví a mají kratší historii nemocí, takže stojí za to si ho sjednat co nejdřív. Za deset, dvacet, třicet let jako když ho najdete.
V Mutumutu podporujeme všechny bez rozdílu. Navíc vás odměníme za zdravý životní styl. Za radost ze sportu odměňujeme vrácením 20 % z ceny pojištění. Dalších 5 % získáte za to, že nekouříte a 5 % za to, že chodíte na pravidelné lékařské prohlídky.